Tarcza antykryzysowa – co sprawdzi kontrola podatkowa

W związku z epidemią koronawirusa przedsiębiorcy mogli skorzystać z różnych form pomocy określonych tarczą antykryzysową. Pomoc ta przyznawana była najczęściej w oparciu o oświadczenie przedsiębiorcy, bez szczegółowego weryfikowania dokumentacji na etapie składania wniosku. Dlatego urzędy zapowiadają kontrole, których celem będzie sprawdzenie zasadności, a także prawdziwości danych stanowiących podstawę ubiegania się o pomoc z tarczy antykryzysowej.

Kontrola ZUS w związku z tarczą antykryzysową

W ramach pomocy przewidzianej tarczą antykryzysową do przedsiębiorców trafiła pomoc m.in. w postaci ulg składkowych. Obecnie ZUS rozpoczyna kontrole, których celem jest sprawdzenie zasadności, a także prawdziwości danych stanowiących podstawę ubiegania się przez płatników składek o pomoc z tarczy antykryzysowej.

Przepisy antykryzysowe - kluczowe rozwiązania dla kadrowych i specjalistów ds. płac

Poznaj praktyczne aspekty związane ze stosowaniem przepisów antykryzysowych i dowiedz się, w jaki sposób skorzystać z wprowadzonych rozwiązań. Zapraszamy do udziału w webinarium, w trakcie którego ekspert udzieli odpowiedzi na najważniejsze zapytania kadrowych i specjalistów ds. płac.

Zmiana warunków zatrudnienia pracowników na czas epidemii

Na skutek kryzysu wywołanego epidemią wielu pracodawców musi pogorszyć pracownikom warunki pracy i płacy. Kiedy i w jaki sposób należy tego dokonać? Z jakich instrumentów antykryzysowych, które pomogą utrzymać zatrudnienie, może skorzystać pracodawca?

Restrukturyzacja zatrudnienia w okresie epidemii

Na skutek kryzysu wywołanego epidemią wielu pracodawców może być zmuszonych do redukcji etatów. Jeśli pracodawca podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy o pracę pracownikowi, może to zrobić, stosując się do odpowiednich zasad wypowiadania umów o pracę.

Koronawirus: Jak wyliczyć wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca

Z powodu epidemii wywołanej wirusem COVID-19 w ostatnim czasie weszły w życie nowe przepisy. Wiele osób odbywa kwarantannę. Jak wyliczyć ich wynagrodzenie? Jak w nowych warunkach rozliczyć pracę osób, które dotychczas pracowały na akord lub otrzymywały premię uzależnioną od wyników? Dowiesz się tego ze szkolenia wideo.

Tarcza Antykryzysowa. Jak najlepiej wykorzystać pakiet osłonowy?

Epidemia wywołana wirusem COVID-19 zagraża nie tylko zdrowiu i życiu, ale też całej gospodarce. Wielu przedsiębiorców już bardzo dotkliwie odczuwa skutki kwarantanny, a co za tym idzie spowolnienia gospodarczego. Ogromny kryzys stał się faktem. Jakie rozwiązania niesie specustawa zwana tarczą antykryzysową? Jakie zabezpieczenia gwarantuje przedsiębiorcom i pracownikom?

Jak wyliczyć wynagrodzenie przestojowe?

Z powodu epidemii wywołanej wirusem COVID-19 w ostatnim czasie weszły w życie nowe przepisy, a sporo firm mierzy się z nieznanymi dotychczas przeszkodami. Jak wyliczyć wynagrodzenie pracowników, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogą wykonywać swojej pracy nawet zdalnie? W okresie przestojowym zatrudniony zachowuje prawo do wypłaty. Jakie są zasady ustalenia jej wysokości?

Co ochroni Twoją firmę w czasie epidemii?

Wsparcie pracodawców według dotychczasowych przepisów: praca zdalna, zawieszenie regulaminów, dofinansowania oraz odroczenie płatności podatków i składek ZUS