Do kiedy potrącimy wynagrodzenie za terminową wpłatę

Czy wiesz, że płatnik ma prawo potrącić należne mu wynagrodzenie do czasu przedawnienia zobowiązania podatkowego, z którym jest ono związane? Tak uznał dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w wydanej 12 października 2016 r. interpretacji indywidualnej(znak: 2461-IBPB -2-2.4518.12.2016.1.AK). Zapoznaj się z nią.

Czy prywatne korzystanie z firmowego sprzętu może być przyczyną zwolnienia z pracy

Pytanie: Czy pracodawca, który jest w posiadaniu dowodów na to, że pracownik wykorzystuje sprzęt służbowy (komputer) w godzinach pracy do celów prywatnych, może z takim pracownikiem rozwiązać umowę o pracę z winy pracownika bez wypowiedzenia? Dodam, że pracownik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na stanowisku kierowniczym.

Czy można dochodzić odszkodowania od pracownika, który bez powodu rozwiązał umowę o pracę

Twój pracownik bezzasadnie rozwiązał umowę o pracę bez wypowiedzenia? Przeczytaj komentarz eksperta i sprawdź czy możesz od niego dochodzić odszkodowania w sądzie pracy.

Co oznaczają dla pracodawcy potrącenia z wypłaty na podstawie wyroku sądu karnego

Twoja firma otrzymała z sądu odpis wyroku oraz pismo z wezwaniem do dokonywania pracownikowi potrąceń z wynagrodzenia? Upewnij się, czy masz obowiązek dokonywać takich potrąceń. Jeśli tak, to czy potrącenie ma być dokonywane od kwoty wynagrodzenia netto czy brutto. Dowiedz się, co w przypadku zbiegu tego potrącenia, z przesłanym do pracodawcy zajęciem komorniczym.

18-miesięczny limit – bez względu na podstawę tymczasowego zatrudnienia

Do limitu 18 miesięcy skierowania i korzystania z pracy tymczasowej wykonywanej przez jedną osobę na rzecz tego samego pracodawcy użytkownika będą wliczane okresy takiej pracy bez względu na podstawę prawną, jaka łączy będzie osobę wykonującą pracę tymczasową z agencją pracy tymczasowej. Sprawdźmy szczegóły planowanych zmian.