Miejscem pracy może być mieszkanie podwładnego

Pytanie: Zakład pracy chronionej chce zatrudnić niepełnosprawnego pracownika, który będzie wykonywać obowiązki w domu, ale nie w formie telepracy. Jakie miejsce pracy należy wskazać w umowie o pracę? Czy Państwowa Inspekcja Pracy będzie mogła skontrolować mieszkanie pracownika?

Limit kosztów płacy zależy od prowadzenia przez pracodawcę działalności gospodarczej

Pytanie: Pracodawca ubiega się o dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych podwładnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Co to jest i jak wyliczyć limit kosztów płacy (poz. 54 druku INF-D-P)?

Koszty płacy to nie tylko wynagrodzenie zasadnicze

Pytanie: Pracodawca z otwartego rynku pracy chce starać się o dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zastanawia się jednak, do jakich składników wynagrodzenia może uzyskać dofinansowanie – czy tylko do wynagrodzenia zasadniczego, czy także do innych, dodatkowych składników pensji podwładnego. Czy takie świadczenia, jak zasiłek chorobowy lub ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, mogą być zaliczone do kosztów płacy?

Epilepsja pracownika musi zostać orzeczona

Pytanie: Pracodawca chce ubiegać się w PFRON o wyższe dofinansowanie do pensji pracownika cierpiącego na epilepsję. Czy zatrudniony musi w jakiś szczególny sposób udokumentować to schorzenie?

Dofinansowania nie otrzyma pracodawca będący w trudnej sytuacji finansowej

Pytanie: Spółka jest podmiotem z tzw. otwartego rynku pracy. Jakie warunki musi spełnić, aby mogła ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych?

Dodatkowe uprawnienia zależą od wliczenia do stanu zatrudnienia niepełnosprawnych

Pytanie: Spółka od grudnia zatrudnia nowego pracownika zaliczonego do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. Niepełnosprawni podwładni w różnym momentach uzyskują dodatkowe uprawniania pracownicze. Czy prawo do dodatkowej przerwy w pracy przysługuje osobie niepełnosprawnej od dnia podjęcia obowiązków?